Nemocice Říčany

„Za kvalitní ortopedií není třeba cestovat do Prahy“, říká primář ortopedického oddělení říčanské nemocnice MUDr. Jan Tomaides

V nově zrekonstruovaných prostorách říčanské nemocnice najdete od ledna vysoce specializované zařízení zabývající se péči o pacienty s postižením pohybového aparátu. Tým složený z odborníků z významných pražských klinik je schopen provádět ty nejmodernější a nejsložitější artroskopické výkony. V čele specializovaného ortopedického oddělení stojí MUDr. Jan Tomaides, který působí na I. ortopedické klinice FN Motol v Praze. 

MUDr. Tomaides MUDr. Tomaides

Co může zdejší ortopedické oddělení pacientům nabídnout?

Nosným zaměřením oddělení je artroskopický program. K dispozici máme nejmodernější artroskopické přístroje a nástroje, ale také implantáty umožňující i složité rekonstrukční výkony, které zachrání váš postižený kloub. V rámci našeho oddělení spolupracujeme s odborníky z předních pražských klinik, kteří jsou schopni pacientům nabídnout komplexní péči a vysoce erudovanou operační léčbu.

Jaká je vaše specializace?

V rámci ortopedické ambulance jsme schopni ošetřit nebo poradit s léčbou každému příchozímu pacientovi. Osobně se ale během svého profesního života specializuji na postižení kolenního a ramenního kloubu, mimo jiné sutury menisků, náhrady vazů, stabilizaci ramenního kloubu a rekonstrukci rotátorové manžety ramena. S naším říčanským týmem dále spolupracuje MUDr. David Veigl, jehož doménou je komplexní péče o ruku a zápěstí, a MUDr. Josef Včelák, odborník na problematiku páteře. Výbornými výsledky se ale můžeme pochlubit i v jiných oblastech ortopedie.

Proč byste doporučil pacientovi podstoupit operaci právě v Říčanech?

Od ledna jsme zde s úspěchem provedli téměř 300 ortopedických operací, které proběhly bez zásadních problémů a komplikací. Zdejší medicínské zázemí je naprosto srovnatelné s významnými pražskými fakultními nemocnicemi, nesrovnatelně kratší je ale například objednací doba operace. Důležitou roli hraje i kvalitní pooperační péče a možnost následné rehabilitační péče přímo v místě. Přestože hospitalizace v rámci jednodenní chirurgii je krátká, a pokoje jsou velmi příjemné a pohodlné, nabízí zdejší nemocnice také možnost hospitalizace na nadstandartních jednolůžkových pokojích. Pro středočeské pacienty jsou podle mě proto Říčany výbornou volbou.

Jak vidíte budoucnost ortopedie v Říčanech?

Ortopedická ambulance v Nemocnici Říčany jde moderní cestou v péči o ortopedického pacienta. Chceme, vzhledem k extrémně rychlému rozvoji medicíny, stejně jako v rozvinutých západních zemích, poskytovat super specializovanou péči odborníky vysoké úrovně. Všichni naši specialisté jsou lékaři významných pražských klinik a zvládají kvalitně celé spektrum ortopedické péče. Na klinikách vyučují mladé lékaře a jsou rozhodně komplexními ortopedy. Protože se však úzce věnují určité problematice, jsou na špičce ve svém oboru. Pro super konsiliární radu tak nemusíte cestovat a dlouze čekat na pražské klinice, ale pouze si vybrat toho pravého specialistu na naší ambulanci.

Ordinační doba Ortopedické ambulance Nemocnice Říčany a.s.:

den

ordinační doba

lékař

pondělí

16.00 – 20.00 h

As. MUDr. David Veigl PhD.

úterý

13.00 – 16.00 h

MUDr. Martin Kafunek

středa

17.00 – 20.00 h

Vedoucí ortopedického oddělení

 MUDr. Jan Tomaides

čtvrtek

16.00 – 21.00 h

As. MUDr. Josef Včelák

Co o nás říkají

Lékaři

MUDr. Stanislav Černý

Lékař
Doktor

Společně s celým týmem lékařů a sester se snažíme, aby byla chirurgická ambulance přívětivou a personálně i materiálově kvalitně vybavenou vstupní branou nemocnice. Našim hlavním zájmem je co nejvyšší bezpečí pacienta a minimalizace všech možných rizik. Říčanskou nemocnici mohu s klidným svědomím doporučit k ambulantním ošetřením i plánovaným operacím. Pacienti se setkají s příjemnou atmosférou, vysoce profesionálním týmem, moderně vybavenou ambulancí i operačními sály a kvalitně vybavenými pokoji.

MUDr. Robin Strnad

Lékař
Doktor

Do říčanské nemocnice jsem původně začal jezdit proto, abych vyhověl žádosti o výpomoc. Nejdříve jsem si jel nemocnici obhlédnout, abych zjistil jak je vybavená, a abych si promluvil s případnými spolupracovníky. První dojem byl velice dobrý. První operace proběhly zcela hladce a od té doby dojíždím do Říčan pravidelně každý druhý týden na jeden operační den. I když máme hodně práce, je v Říčanech vždy příjemná atmosféra. Vše probíhá lidsky velmi přátelsky a medicínsky vysoce profesionálně. Jak s kmenovými zaměstnanci, tak i s ostatními externími spolupracovníky jde všechno bez problémů. Jsem rád, že i nemocnice považuje naši spolupráci za přínosnou. Také proto jsme naši spolupráci rozšířili o ambulanci pro místní pacienty. Těžiště mojí práce určitě prozatím zůstane na Chirurgické klinice v Praze, ale spolupráce s říčanskou nemocnicí mi vyhovuje a plánuji v ní pokračovat i nadále.

MUDr. Barbora Diepoltová

Lékař
Doktor

V říčanské nemocnici jsem začala pracovat po mateřské dovolené v roce 2006, kdy jsem se přistěhovala do okolí Říčan. V nemocnici v té době nebyla diabetologická ambulance, a proto jsem ji začala po dohodě s vedením nemocnice postupně budovat. Jsem velmi ráda, že v současnosti poskytujeme kvalitní a moderní léčbu diabetu mnoha pacientǔm z Říčan a okolí.

Zobrazit vše

Pacienti

Vlasta Navrátilová

Pacient

Uplynulých 6 týdnů jsem ve vaší nemocnici navštěvovala léčebné rehabilitace. Konkrétně jsem chodila do vířivky a na magnety, kde mě (a nejen mě) doslova obletovala paní Marie Němcová a na cvičení paní Stanislava Vokounová. Chtěla bych moc poděkovat za jejich skvělou péči a profesionální a lidský přístup k nám pacientům. Stejnou zkušenost mám i s MUDr. Leppem, ke kterému chodím na revmatologii a MUDr. Kupkovou. Jsem moc ráda, že se pověst říčanské nemocnice tak rychle mění a do budoucna vám přeji mnoho takových skvělých zaměstnanců, kteří jsou klíčem k úspěšnému fungování nemocnice.
S pozdravem,
Vlasta Navrátilová

Václav Langr

Pacient
Pacient

Pochvala všem zaměstnancům, personálu a hlavně lékařům a sestřičkám
Vážení, děkuji za rychlou a profesionální práci. Dnes se cítím velmi dobře. Ať se dílo stále daří a jste také zdraví a spokojení.
Se srdečným pozdravem
Václav Langr

Petra Hlaváčová

Pacient
Pacient

Vážený pane řediteli,
v pondělí 5. 8. 2013 ve večerních hodinách jsem byla ošetřena s úrazem brady na chirurgickém oddělení. Ráda bych touto cestou poděkovala MUDr. Miroslavu Salmayovi, paní sestřičce, ale i ostatnímu personálu Nemocnice Říčany za profesionální péči a ochotu pomoci.
S úctou
Petra Hlaváčová

Krauseová D.

Pacient
Pacient

Dear Dr. R. Cabrnoch,
Was very pleased to spend a short stay at your fine hospital in Říčany on 31 July for arthroscopy on my left shoulder. Dr. Tomaides performed the surgery and demonstrated his usual expertise in all matters concerning him. Nurses and other staff were wonderful as well. Cooperation and assistance from all staff was greatly appreciated. Thank you for running a first class hospital.
Respectfully yours
David Kotin

Vážený pane doktore Cabrnochu,
bylo mi potěšením krátce pobývat v příjemné nemocnici v Říčanech, a to 31. července kvůli artroskopii levého ramene. Operoval mě MUDr. Tomaides, který prokázal ve všech záležitostech zkušenosti a odbornou způsobilost. Báječné byly i zdravotní sestry a ostatní personál. Velmi jsem ocenil také spolupráci a asistenci od celého personálu. Děkuji, že vedete prvotřídní nemocnici.
S úctou
David Kotin

Zobrazit vše
Nemocice Říčany
Naše nemocnice
SEO optimalizace