Nemocice Říčany

Děti malovaly život v nemocnici

Nečekaně velký zájem projevily děti o první ročník výtvarné soutěže, kterou pro ně uspořádala Nemocnice Říčany. Ze šesti základních škol z města a okolí se jich přihlásilo 392 ve věku od šesti do patnácti let. Téma měly společné – Povolání zdravotníka. Nejlepší z obrázků vybírala porota a také veřejnost, která o nich hlasovala na internetu. Soutěžícím tak projevilo podporu dohromady přes 20 tisíc hlasů. Nejvíce z nich, 7 798, dostal osmiletý Matyáš Týbl ze ZŠ u Římanského lesa. Druhý skončil jedenáctiletý Marko Machota ze ZŠ Tehov a třetí dvanáctiletá Dominika Haufová ze ZŠ Mukařov.

Ř í č a n y (24. června 2013) – U odborné poroty nejvíce zabodovala  čtrnáctiletá Anna Formánková ze Soukromého gymnázia Altis Petroviče a odnesla si hlavní cenu pro vítěze – iPad mini 16 GB Wifi. Druhý skončil sedmiletý Teodor Hynek ze školy Parentel Dobřejovice a třetí desetiletá Jolana Švabová z Masarykovy základní školy Klánovice. „Velký zájem dětí o tuto soutěž mě mile překvapil a jsem ráda, že se Nemocnice Říčany snaží í tímto způsobem otevřít veřejnosti a oživit své interiéry. Ukazuje, že zdravotnické zařízení může být nejen místem péče o pacienty, ale i příjemným místem pro neformální setkávání,“ řekla  Karla Egidová, místostarostka Říčan, která byla členkou odborné komise vybírající vítěze výtvarné soutěže.

Vyhlášení vítězů výtvarné soutěže proběhlo v rámci Dne otevřených dveří Nemocnice Říčany, který se konal v pátek 21. června. Stejně jako loni přilákal desítky lidí, včetně rodin s dětmi. Návštěvníci si vyzkoušeli simulátor laparoskopických operací, podívali se na rehabilitační oddělení nebo získali zajímavé informace v diabetologické poradně. Zdarma si mohli navíc nechat změřit tlak, určit krevní skupinu či vyšetřit hladinu cholesterolu. „Příchozí měli jedinečnou možnost nahlédnout na specializované operační sály, kam je běžně veřejnosti vstup zakázán. Mohli se navíc alespoň na chvíli stát operatérem a vyzkoušet si ovládání moderního přístroje na laparoskopické operace,“ netajila radost nad zájmem návštěvníků o práci zdravotníků hlavní sestra Alena Šašková.

Účastníci prohlídky měli otevřené dveře i na rehabilitační oddělení, kde viděli vodoléčbu, dozvěděli se zásady ergonomie nebo jak správně cvičit při bolestech v zádech. V echokardiografické poradně si řada lidí nechala zdarma změřit tlak nebo vyšetřit srdce ultrazvukem. Velký zájem byl také o biochemickou a hematologickou laboratoř. „Říčanská nemocnice prošla v poslední době rozsáhlou modernizací. Podařilo se nám tu vybudovat nová oddělení a zdejším obyvatelům nabídnout špičkové lékaře z metropole. Den otevřených dveří vnímám jako další způsob komunikace mezi námi a potencionálními pacienty,“ zdůraznil ředitel nemocnice  Radek Cabrnoch.

 

Co o nás říkají

Lékaři

MUDr. Stanislav Černý

Lékař
Doktor

Společně s celým týmem lékařů a sester se snažíme, aby byla chirurgická ambulance přívětivou a personálně i materiálově kvalitně vybavenou vstupní branou nemocnice. Našim hlavním zájmem je co nejvyšší bezpečí pacienta a minimalizace všech možných rizik. Říčanskou nemocnici mohu s klidným svědomím doporučit k ambulantním ošetřením i plánovaným operacím. Pacienti se setkají s příjemnou atmosférou, vysoce profesionálním týmem, moderně vybavenou ambulancí i operačními sály a kvalitně vybavenými pokoji.

MUDr. Robin Strnad

Lékař
Doktor

Do říčanské nemocnice jsem původně začal jezdit proto, abych vyhověl žádosti o výpomoc. Nejdříve jsem si jel nemocnici obhlédnout, abych zjistil jak je vybavená, a abych si promluvil s případnými spolupracovníky. První dojem byl velice dobrý. První operace proběhly zcela hladce a od té doby dojíždím do Říčan pravidelně každý druhý týden na jeden operační den. I když máme hodně práce, je v Říčanech vždy příjemná atmosféra. Vše probíhá lidsky velmi přátelsky a medicínsky vysoce profesionálně. Jak s kmenovými zaměstnanci, tak i s ostatními externími spolupracovníky jde všechno bez problémů. Jsem rád, že i nemocnice považuje naši spolupráci za přínosnou. Také proto jsme naši spolupráci rozšířili o ambulanci pro místní pacienty. Těžiště mojí práce určitě prozatím zůstane na Chirurgické klinice v Praze, ale spolupráce s říčanskou nemocnicí mi vyhovuje a plánuji v ní pokračovat i nadále.

MUDr. Barbora Diepoltová

Lékař
Doktor

V říčanské nemocnici jsem začala pracovat po mateřské dovolené v roce 2006, kdy jsem se přistěhovala do okolí Říčan. V nemocnici v té době nebyla diabetologická ambulance, a proto jsem ji začala po dohodě s vedením nemocnice postupně budovat. Jsem velmi ráda, že v současnosti poskytujeme kvalitní a moderní léčbu diabetu mnoha pacientǔm z Říčan a okolí.

Zobrazit vše

Pacienti

Vlasta Navrátilová

Pacient

Uplynulých 6 týdnů jsem ve vaší nemocnici navštěvovala léčebné rehabilitace. Konkrétně jsem chodila do vířivky a na magnety, kde mě (a nejen mě) doslova obletovala paní Marie Němcová a na cvičení paní Stanislava Vokounová. Chtěla bych moc poděkovat za jejich skvělou péči a profesionální a lidský přístup k nám pacientům. Stejnou zkušenost mám i s MUDr. Leppem, ke kterému chodím na revmatologii a MUDr. Kupkovou. Jsem moc ráda, že se pověst říčanské nemocnice tak rychle mění a do budoucna vám přeji mnoho takových skvělých zaměstnanců, kteří jsou klíčem k úspěšnému fungování nemocnice.
S pozdravem,
Vlasta Navrátilová

Václav Langr

Pacient
Pacient

Pochvala všem zaměstnancům, personálu a hlavně lékařům a sestřičkám
Vážení, děkuji za rychlou a profesionální práci. Dnes se cítím velmi dobře. Ať se dílo stále daří a jste také zdraví a spokojení.
Se srdečným pozdravem
Václav Langr

Petra Hlaváčová

Pacient
Pacient

Vážený pane řediteli,
v pondělí 5. 8. 2013 ve večerních hodinách jsem byla ošetřena s úrazem brady na chirurgickém oddělení. Ráda bych touto cestou poděkovala MUDr. Miroslavu Salmayovi, paní sestřičce, ale i ostatnímu personálu Nemocnice Říčany za profesionální péči a ochotu pomoci.
S úctou
Petra Hlaváčová

Krauseová D.

Pacient
Pacient

Dear Dr. R. Cabrnoch,
Was very pleased to spend a short stay at your fine hospital in Říčany on 31 July for arthroscopy on my left shoulder. Dr. Tomaides performed the surgery and demonstrated his usual expertise in all matters concerning him. Nurses and other staff were wonderful as well. Cooperation and assistance from all staff was greatly appreciated. Thank you for running a first class hospital.
Respectfully yours
David Kotin

Vážený pane doktore Cabrnochu,
bylo mi potěšením krátce pobývat v příjemné nemocnici v Říčanech, a to 31. července kvůli artroskopii levého ramene. Operoval mě MUDr. Tomaides, který prokázal ve všech záležitostech zkušenosti a odbornou způsobilost. Báječné byly i zdravotní sestry a ostatní personál. Velmi jsem ocenil také spolupráci a asistenci od celého personálu. Děkuji, že vedete prvotřídní nemocnici.
S úctou
David Kotin

Zobrazit vše
Nemocice Říčany
Naše nemocnice
SEO optimalizace