Nemocice Říčany

Biochemická laboratoř říčanské nemocnice zajišťuje nepřetržitý provoz

K stanovení či vyloučení diagnózy, monitorování účinků léčby a případných komplikací nebo k screeningovým vyšetřením pro odhalení závažných nemocí slouží laboratorní vyšetření Oddělení klinické biochemie a hematologie v říčanské nemocnici. Laboratoř nabízí nepřetržitý provoz, nejmodernější techniku a špičkový personál.

Biochemická laboratoř je nedílnou součástí Nemocnice Říčany. Před několika lety prošla kompletní rekonstrukcí a její hlavní devízou je její nepřetržitý provoz. Bez laboratorních výsledků se totiž neobejdou nejen zdejší lékaři, ale i ostatní lékaři, kteří posílají krevní vzorky na rozbor ve večerních hodinách. Laboratoř provádí žilní a kapilární odběry, stěry a výtěry na mikrobiologická vyšetření a přijímá biologický materiál. Denně zpracovává 150 až 200 vzorků. „Po odebrání jsou vzorky označeny čárovým kódem, což zrychluje a zpřesňuje provoz. Analyzátory pak vyhodnocují jednotlivé analyty například hormony, kreatinin, cholesterol,  tumorové markery, krevní obraz, koagulace a další. Výsledky máme většinou ještě týž den. V případě potřeby jsme ale schopni je dodat i do hodiny," vysvětlil primář oddělení Přemysl Kotoul s tím, že pro správnou léčbu a sledování zdravotního stavu pacienta je také důležité vyšetřovat vzorky za standardních podmínek a ve stejné laboratoři. Je tím zaručena jednotná metodika a při zhoršení stavu a hospitalizace je možné porovnat i minulé výsledky pacienta a urychlit diagnostický proces i léčbu.

Doporučení pro pacienty:

Na odběr krve přijďte na lačno, napijte se čisté vody nebo neslazeného čaje. Před odběrem není vhodná ani větší námaha, jako je běh nebo rychlá chůze. Je lepší chvíli v čekárně posedět. V případě výtěrů z krku si ráno nečistěte zuby.

Ordinační hodiny odběrové ambulance:

Po - Pá: 7.00 - 10.00 hod.
10.00 - 14.00 hod. (odběry po oznámení v laboratoři nebo recepci nemocnice)

Kontakt:

Biochemie: 323 627 593
Hematologie: 323 627 533
Recepce: 323 627 511

Biochemie 

Co o nás říkají

Lékaři

MUDr. Stanislav Černý

Lékař
Doktor

Společně s celým týmem lékařů a sester se snažíme, aby byla chirurgická ambulance přívětivou a personálně i materiálově kvalitně vybavenou vstupní branou nemocnice. Našim hlavním zájmem je co nejvyšší bezpečí pacienta a minimalizace všech možných rizik. Říčanskou nemocnici mohu s klidným svědomím doporučit k ambulantním ošetřením i plánovaným operacím. Pacienti se setkají s příjemnou atmosférou, vysoce profesionálním týmem, moderně vybavenou ambulancí i operačními sály a kvalitně vybavenými pokoji.

MUDr. Robin Strnad

Lékař
Doktor

Do říčanské nemocnice jsem původně začal jezdit proto, abych vyhověl žádosti o výpomoc. Nejdříve jsem si jel nemocnici obhlédnout, abych zjistil jak je vybavená, a abych si promluvil s případnými spolupracovníky. První dojem byl velice dobrý. První operace proběhly zcela hladce a od té doby dojíždím do Říčan pravidelně každý druhý týden na jeden operační den. I když máme hodně práce, je v Říčanech vždy příjemná atmosféra. Vše probíhá lidsky velmi přátelsky a medicínsky vysoce profesionálně. Jak s kmenovými zaměstnanci, tak i s ostatními externími spolupracovníky jde všechno bez problémů. Jsem rád, že i nemocnice považuje naši spolupráci za přínosnou. Také proto jsme naši spolupráci rozšířili o ambulanci pro místní pacienty. Těžiště mojí práce určitě prozatím zůstane na Chirurgické klinice v Praze, ale spolupráce s říčanskou nemocnicí mi vyhovuje a plánuji v ní pokračovat i nadále.

MUDr. Barbora Diepoltová

Lékař
Doktor

V říčanské nemocnici jsem začala pracovat po mateřské dovolené v roce 2006, kdy jsem se přistěhovala do okolí Říčan. V nemocnici v té době nebyla diabetologická ambulance, a proto jsem ji začala po dohodě s vedením nemocnice postupně budovat. Jsem velmi ráda, že v současnosti poskytujeme kvalitní a moderní léčbu diabetu mnoha pacientǔm z Říčan a okolí.

Zobrazit vše

Pacienti

Vlasta Navrátilová

Pacient

Uplynulých 6 týdnů jsem ve vaší nemocnici navštěvovala léčebné rehabilitace. Konkrétně jsem chodila do vířivky a na magnety, kde mě (a nejen mě) doslova obletovala paní Marie Němcová a na cvičení paní Stanislava Vokounová. Chtěla bych moc poděkovat za jejich skvělou péči a profesionální a lidský přístup k nám pacientům. Stejnou zkušenost mám i s MUDr. Leppem, ke kterému chodím na revmatologii a MUDr. Kupkovou. Jsem moc ráda, že se pověst říčanské nemocnice tak rychle mění a do budoucna vám přeji mnoho takových skvělých zaměstnanců, kteří jsou klíčem k úspěšnému fungování nemocnice.
S pozdravem,
Vlasta Navrátilová

Václav Langr

Pacient
Pacient

Pochvala všem zaměstnancům, personálu a hlavně lékařům a sestřičkám
Vážení, děkuji za rychlou a profesionální práci. Dnes se cítím velmi dobře. Ať se dílo stále daří a jste také zdraví a spokojení.
Se srdečným pozdravem
Václav Langr

Petra Hlaváčová

Pacient
Pacient

Vážený pane řediteli,
v pondělí 5. 8. 2013 ve večerních hodinách jsem byla ošetřena s úrazem brady na chirurgickém oddělení. Ráda bych touto cestou poděkovala MUDr. Miroslavu Salmayovi, paní sestřičce, ale i ostatnímu personálu Nemocnice Říčany za profesionální péči a ochotu pomoci.
S úctou
Petra Hlaváčová

Krauseová D.

Pacient
Pacient

Dear Dr. R. Cabrnoch,
Was very pleased to spend a short stay at your fine hospital in Říčany on 31 July for arthroscopy on my left shoulder. Dr. Tomaides performed the surgery and demonstrated his usual expertise in all matters concerning him. Nurses and other staff were wonderful as well. Cooperation and assistance from all staff was greatly appreciated. Thank you for running a first class hospital.
Respectfully yours
David Kotin

Vážený pane doktore Cabrnochu,
bylo mi potěšením krátce pobývat v příjemné nemocnici v Říčanech, a to 31. července kvůli artroskopii levého ramene. Operoval mě MUDr. Tomaides, který prokázal ve všech záležitostech zkušenosti a odbornou způsobilost. Báječné byly i zdravotní sestry a ostatní personál. Velmi jsem ocenil také spolupráci a asistenci od celého personálu. Děkuji, že vedete prvotřídní nemocnici.
S úctou
David Kotin

Zobrazit vše
Nemocice Říčany
Naše nemocnice
SEO optimalizace